Nočni pohod

 

ZIMSKI NOČNI POHOD IN TABORNIŠKO LETO 2022
"Ob zimskem solsticiju, sončevem obratu, ko je sonce najnižje in je pred nami začetek zime ter najdaljša noč, pomagajmo soncu, da ponovno začne daljšati dan".                                                                                                 Petek, ki je najbližji  zimskemu solsticiju organiziramo tradicjonalni zimski nočni pohod ob Soči, tokrat že 9. Zaradi slabega vremena smo ga preložili na 5. januar, kar se je izkazalo za dobro odločitev, saj se je pohoda udeležilo okrog 100 ljudi. Štart je bil v Solkanu po prihodu vlaka.  Pot smo nadaljevali po kolesarski poti ob Soči opremljeni z naglavnimi lučkami. Ob zaključku pohoda v koči na Ladišču je bilo poskrbljeno za topel obrok in pijačo. Vsi udeleženci so bili zelo zadovoljni.
Tudi taborniško leto, ki je za nami je bilo kot vsako do sedaj nekaj posebnega.
Začetek leta je bil v luči posebnih razmer, saj je bila v državi še vedno prisotna epidemija vsem dobro poznanega virusa, vendar vodniki nismo počivali in vseeno izkoristili to situacijo na drugačen način. Mladim tabornikom smo na našo spletno stran podajali taborniške naloge, ki so mlade tabornike spodbujale k aktivnostim v naravi in obnavljanju taborniških znanj. Ko se je obdobje virusa le umirilo, pa smo marca z veseljem začeli s taborniškimi srečanji in lokostrelskimi vajami. Poleg srečanj smo v marcu pripravili tudi nočno fotoorientacijo po Desklah pri kateri so se otroci preizkusili v prepoznavanju domačega kraja v temi. Vodniki smo v marcu izvedli tudi team building, saj smo sodelovali na mednarodnem tekmovanju z imenom Iscout.
Z zasajanjem rož smo obeležili dan Zemlje in tako polepšali naš taborniški prostor, ki je bil v maju prizorišče območnega mnogoboja tabornikov Severne primorske. Sama organizacija mnogoboja je bila kar zahtevna vendar smo ga izpeljali po načrtih in tudi naši mladi taborniki so se zelo izkazali, saj so na tekmovanju zasedli odlične rezultate na katere smo vodniki zelo ponosni. Po mnogih lokostrelskih vajah smo organizirali še lokostrelsko tekmovanje za otroke, da so se lahko preizkusili kdo je najboljši. Tudi v poletnem času taborniki nismo počivali, organizirali smo namreč taborjenje na novi lokaciji - v Umagu.Odziv ljudi je bil nad pričakovanji,saj smo imeli ves čas polno zasedene šotore. Poleg tega smo imeli še šotorjenje na taborniškem prostoru za naše člane starejše skupine mladih tabornikov.
V novem šolskem letu smo poleg srečanj otrokom ponudili tudi jesenovanje, ki smo ga organizirali v Levpi in se ga je udeležilo kar veliko otrok. V oktobru smo za dan čarovnic organizirali Čarovniško avanturo in pekli kostanj ter se z našimi GG člani udeležili območnega srečanja GG skupin Severne primorske.
V decembru pa smo poleg okraševanja kraja in čajanke za otroke delili tudi tradicionalno luč miru v kraju in vseh treh lokalnih cerkvah.
Če povzamemo je bilo naše lansko taborniško leto 2022 polno uspehov in različnih aktivnosti ter dogodivščin, ki so se vsem vtisnile v spomin.

ZIMSKI NOČNI POHOD IN TABORNIŠKO LETO 2022"Ob zimskem solsticiju, sončevem obratu, ko je sonce najnižje in je pred nami začetek zime ter najdaljša noč, pomagajmo soncu, da ponovno začne daljšati dan". Petek, ki je najbližji  zimskemu solsticiju organiziramo tradicjonalni zimski nočni pohod ob Soči, tokrat že 9. Zaradi slabega vremena smo ga preložili na 5. januar, kar se je izkazalo za dobro odločitev, saj se je pohoda udeležilo okrog 100 ljudi. Štart je bil v Solkanu po prihodu vlaka.  Pot smo nadaljevali po kolesarski poti ob Soči opremljeni z naglavnimi lučkami. Ob zaključku pohoda v koči na Ladišču je bilo poskrbljeno za topel obrok in pijačo. Vsi udeleženci so bili zelo zadovoljni.

Tudi taborniško leto, ki je za nami je bilo kot vsako do sedaj nekaj posebnega.

Začetek leta je bil v luči posebnih razmer, saj je bila v državi še vedno prisotna epidemija vsem dobro poznanega virusa, vendar vodniki nismo počivali in vseeno izkoristili to situacijo na drugačen način. Mladim tabornikom smo na našo spletno stran podajali taborniške naloge, ki so mlade tabornike spodbujale k aktivnostim v naravi in obnavljanju taborniških znanj. Ko se je obdobje virusa le umirilo, pa smo marca z veseljem začeli s taborniškimi srečanji in lokostrelskimi vajami. Poleg srečanj smo v marcu pripravili tudi nočno fotoorientacijo po Desklah pri kateri so se otroci preizkusili v prepoznavanju domačega kraja v temi. Vodniki smo v marcu izvedli tudi team building, saj smo sodelovali na mednarodnem tekmovanju z imenom Iscout.

Z zasajanjem rož smo obeležili dan Zemlje in tako polepšali naš taborniški prostor, ki je bil v maju prizorišče območnega mnogoboja tabornikov Severne primorske. Sama organizacija mnogoboja je bila kar zahtevna vendar smo ga izpeljali po načrtih in tudi naši mladi taborniki so se zelo izkazali, saj so na tekmovanju zasedli odlične rezultate na katere smo vodniki zelo ponosni. Po mnogih lokostrelskih vajah smo organizirali še lokostrelsko tekmovanje za otroke, da so se lahko preizkusili kdo je najboljši. Tudi v poletnem času taborniki nismo počivali, organizirali smo namreč taborjenje na novi lokaciji - v Umagu.Odziv ljudi je bil nad pričakovanji,saj smo imeli ves čas polno zasedene šotore. Poleg tega smo imeli še šotorjenje na taborniškem prostoru za naše člane starejše skupine mladih tabornikov.

V novem šolskem letu smo poleg srečanj otrokom ponudili tudi jesenovanje, ki smo ga organizirali v Levpi in se ga je udeležilo kar veliko otrok. V oktobru smo za dan čarovnic organizirali Čarovniško avanturo in pekli kostanj ter se z našimi GG člani udeležili območnega srečanja GG skupin Severne primorske.

V decembru pa smo poleg okraševanja kraja in čajanke za otroke delili tudi tradicionalno luč miru v kraju in vseh treh lokalnih cerkvah.

Če povzamemo je bilo naše lansko taborniško leto 2022 polno uspehov in različnih aktivnosti ter dogodivščin, ki so se vsem vtisnile v spomin.